Biztonság a virtuális asszisztensnél
Hogyan tudsz biztonságos környezetet teremteni? Mire figyelj, ha saját vagy ügyfeled adatait szeretnéd megfelelően kezelni? Érint ez egyáltalán téged, mint virtuális asszisztens?
1. Legyen biztonsági mentésed
A biztonsági mentések megvédenek attól, hogy nagy tömegben elveszíts fontos fájlokat, dokumentumokat, információkat. Vagyis ettől nem védenek meg :), de helyre tudod állítani. Milyen adatokra gondolj? A képek, dokumentumok, videók, hangfájlok, a weboldalak tartalma, blogbejegyzések és minden digitális adatbázisod (telefonszámok, e-mail címek, ügyfél adatok, stb.).
Mi a megoldás?
- használj felhőt (Dropbox, Google Drive, One Drive, stb.)
- használj külső tárolót
Rendszeresen másold ezeket az adatokat a tárolóra. Én a telefonra állítottam be időzítőt minden hétfő reggel 8 órára, ami emlékeztet a mentésre.
2. A különböző fiókok, profilok belépési jelszavai
Mennyire kezeled biztonságosan saját és ügyfeled jelszavait? Felírod egy füzetbe? A gépeden tárolod egy fájlban?
A jelszavaid tárolására tökéletes a LastPass. Minden jelszavadat tárolhatod benne, kezelheted, küldheted. Az alkalmazást ingyenesen tudod használni. A jelszavak tárolásán túl, a jelszavakat megoszthatod, az ügyfelek is megoszthatják a szükséges jelszavakat veled.
A jelszavak további védelme:
- kétlépcsős azonosítás,
- erős jelszavak létrehozása,
- az eszközeid védelme.
3. Behatolás elleni védelem
Az online térben mindig fenyegető veszély az adathalászat, a vírusok, férgek támadása.
Nehezen megjósolható, hogy téged fog-e támadás érni, de elengedhetetlen, hogy ügyfeleid biztonságban tudják adataikat. Fontos, hogy mindig tisztában legyél az ezzel kapcsolatos hírekkel. LEGYEN védelem a gépeden, és megfelelően használd is!
4. Frissítés
Talán nem tudod, de egy elavult szoftver, az egyéb problémák mellett, sebezhetővé is teheti a rendszered. Igyekezz mindig a legfrissebb verziót használni. Az ingyenes szoftvereidet, ahogyan költségvetésed engedi, cseréld teljes verziósra, hiszen a biztonságot így tudják leginkább garantálni.
Ismét említem a támadások elleni védelmet, mint alapvető teendő!
Kihagytam valamit? Van még olyan lehetőség, amivel biztonságosabbá tudnánk tenni a virtuális asszisztens munkáját? Kérem segítséged, írd meg, hogy mi maradt le a listáról!